Záver sezóny v SNKL

Uplynulý víkend uzavrela Slovenská národná korfbalová liga svoju tohtoročnú kapitolu. Po úspešnej kvalifikácii na ME do Portugalska zostávalo odohrať posledné štyri zápasy. V sobotu sa v nitrianskej športovej hale SPU stretli domáce tímy s družstvom SKK Dolphins Prievidza.

Nitrianske korfbalové derby

Po úspešnom turnaji European Bowl, z ktorého sa slovenská korfbalová reprezentácia kvalifikovala na ME do Portugalska v roku 2014, pokračovala ďalším kolom Slovenská národná korfbalová liga. V nitrianskom derby si svoje sily zmerali KK Chrenová a KK SPU Nitra.

Ďalšie kolo pre nitrianske celky neúspešné

V sobotu pokračovalo ďalšie kolo Slovenskej národnej korfbalovej ligy. Po mesačnej zápasovej prestávke sa nitrianske tímy predstavili na palubovke v Prievidzi. Ich súperom bol tím KK Necpaly.

Prvé prípravné zápasy v roku 2013 = prvý bod s Prievidzou

Zimnú prestávku v maďarskej a slovenskej lige si Nitra spríjemnila priateľským zápasom medzi dvoma domácimi celkami a výberom Prievidze. Stretnutie sa odohralo aj pred zrakom šéfa mongolskej korfbalovej federácie pána Onola Byambasurena, ktorý bol v Nitre na niekoľkodňovej návšteve.

Domáci tím KK SPU Nitra nastúpil na prvý zápas odhodlane, keď sa dostali rýchlo do vedenia. Svoje tempo však neudržal, hostia skóre otočili a prvý polčas vyhrali rozdielom dvoch bodov. Na úvod druhého polčasu Prievidza zvýšila svoj náskok, potom sa však začalo viac dariť nitrianskym hráčom a viackrát sa súperovi priblížili na jeden bod. Taktickými chybami domácich hostia opäť odskočili na rozdiel troch bodov, ale heroický výkon Nitranov na konci zápasu priniesol historicky prvú remízu s týmto súperom. Nitrianskych korfbalistov môžu mrzieť viaceré nepremenené šance v poslednej minúte, keď mohli tento zápas dotiahnuť do víťazného konca.