Prvé prípravné zápasy v roku 2013 = prvý bod s Prievidzou

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zimnú prestávku v maďarskej a slovenskej lige si Nitra spríjemnila priateľským zápasom medzi dvoma domácimi celkami a výberom Prievidze. Stretnutie sa odohralo aj pred zrakom šéfa mongolskej korfbalovej federácie pána Onola Byambasurena, ktorý bol v Nitre na niekoľkodňovej návšteve.

Domáci tím KK SPU Nitra nastúpil na prvý zápas odhodlane, keď sa dostali rýchlo do vedenia. Svoje tempo však neudržal, hostia skóre otočili a prvý polčas vyhrali rozdielom dvoch bodov. Na úvod druhého polčasu Prievidza zvýšila svoj náskok, potom sa však začalo viac dariť nitrianskym hráčom a viackrát sa súperovi priblížili na jeden bod. Taktickými chybami domácich hostia opäť odskočili na rozdiel troch bodov, ale heroický výkon Nitranov na konci zápasu priniesol historicky prvú remízu s týmto súperom. Nitrianskych korfbalistov môžu mrzieť viaceré nepremenené šance v poslednej minúte, keď mohli tento zápas dotiahnuť do víťazného konca.

Nitrianske B-čko KK Chrenová už na skúsenejší celok z hornej Nitry nestačil a podľahol mu 11:1. Najmä v prvom polčase sa domáci nevedeli vôbec presadiť, natrénované veci nepreniesli do zápasu. Polčasové skóre 0:7 hovorí jasnou rečou. V druhom polčase Chrenovčania zlepšili obranu a Juraj Miklovič zaznamenal čestný úspech. Pozitívom je relatívne nízky počet inkasovaných bodov, ale tréneri vidia, že najväčší rozdiel je najmä v premienaní jasných príležitostí.

V poslednom exibičnom zápase si medzi sebou zahrali oba nitrianske celky, pričom z víťazstva 7:4 sa tešil tím “modrých”.

KK SPU Nitra – SKK Dolphins Prievidza 10:10 (4:6)

KK SPU Nitra: Peter Levčík 3, Aďa Fialová a Silvia Levčíková po 2, Robo Sonnenschein, Tomáš Sonnenschein a Erik Pružinský po 1, Katka Mináriková, Janka Miklovičová, Roman Borovský a Katka Pekárová

rozhodoval: Juraj Miklovič

KK Chrenová – SKK Dolphins Prievidza 1:11 (0:7)

KK Chrenová: Juraj Miklovič 1, Matúš Kosa, Roman Borovský, Juraj Hraška, Dalibor Lenický, Janka Miklovičová, Katka Pekárová, Nina Kusyová, Aďa Fialová, Lea Lenická, Kika Mináriková

rozhodoval: Tomáš Sonnenschein

 

KK SPU Nitra “bieli” – KK SPU Nitra “modrí” 4:7 (2:2)

“biely”: Erik, Ďuri, Janka a Katka P. po 1, Sony, Lea, Bohuš, Nina a Matúš

“modrí”: Buben 3, Katka M. 2, Aďa a Lečo po 1, Kika, Dalo, Sisa a Robo

rozhodoval: Roman Borovský