Ďalšie kolo pre nitrianske celky neúspešné

slovenska liga,25.5.2013 005

V sobotu pokračovalo ďalšie kolo Slovenskej národnej korfbalovej ligy. Po mesačnej zápasovej prestávke sa nitrianske tímy predstavili na palubovke v Prievidzi. Ich súperom bol tím KK Necpaly.

Ako prvý na svoj zápas nastúpil tím KK SPU Nitra. Vstup do zápasu nemali Nitrania najhorší, po piatich minútach hry svietilo na ukazovateli skóre 1:2 pre hostí. Domáce Necpaly sa potom spamätali, spresnili a najmä zrýchlili hru. Ich tesná obrana robila Nitranom problémy a v útoku sa nedokázali presadiť aj vďaka 25 sekundovému limitu na streľbu. Skóre hrozivo narastalo a hosťujúci tréner si už v prvom polčase musel zobrať oddychový čas.

Na druhý polčas nastúpili hostia koncentrovanejšie, zlepšili obranu, problémy v útoku však naďalej pretrvávali. Za tento zápas si ani jeden z hráčov nezaslúži pochvalu, nedokázali sa vzchopiť a potiahnuť svojich spoluhráčov.

Druhý zápas sa odohral medzi KK Necpaly a KK Chrenová. Mladí nitrianski hráči pokračoval vo výkone svojich starších kolegov. Nepresné prihrávky, slabá streľba, pomalá obrana boli príčinou výšky skóre. Už počas prvého polčasu sa domáci dostali na rozdiel 10 tich bodov a v druhom tento náskok ešte viac zvýšili. Nitrianske tímy čaká pred poslednými zápasmi tohto ročníka SNKL ešte veľa práce a tvrdých tréningov.

KK Necpaly – KK SPU Nitra 19:8 (12:4)

KK SPU Nitra: Katka Pekárová 3, Janka Miklovičová, Andrea Fialová, Peter Levčík, Tomáš Sonnenschein a Juraj Hraška po 1, Katka Mináriková, Bohuš Šolta

KK Necpaly – KK Chrenová 24:5 (13:3)

KK Chrenová: Juraj Hraška 2, Janka Miklovičová, Katka Mináriková, Peter Levčík po 1, Nina Kusyová, Lea Lenická, Róbert Sonnenschein, Roman Borovský, Bohuš Šolta a Andrea Fialová