Korfbalisti predviedli na záver sezóny najlepší výkon

8.kolo,madarska liga, 13.4.2014 053

V poslednom zápase základnej časti 2. maďarskej ligy mali korfbalisti KK SPU Nitra za svojho súpera tím Kiskenguruk Budapešť. Maďari nastúpili posilnení o niekoľkých hráčov z A mužstva a Nitranov čakal veľmi ťažký zápas.

Už úvod zápasu naznačoval, že sa bude hrať veľmi kvalitný korfbal, ktorý spĺňal minimálne prvoligové parametre. Oba tímy nastúpili plne koncentrované v snahe neurobiť žiadnu chybu a nedovoliť súperovi vytvoriť si náskok. Od prvých minút boli Nitrania vo vedení o jeden, maximálne dva body, avšak súper sa vždy dokázal dotiahnuť. V 20. minúte sa KK SPU Nitra odpútala na rozdiel 4 bodov, na čo domáci tréner zareagoval oddychovým časom.  Ani ten však Maďarom nepomohol a Nitrania zvýšili náskok na 6 bodov. Súper dokázal odpovedať do konca polčasu jediným košom a Nitra vyhrávala po polčase 10:5.

Pred druhým polčasom nitriansky tréner nabádal svojich zverencov nepoľaviť v koncentrácii a vydržať v predvádzanej hre. Perfektný výkon celého tímu, s vynikajúcou obranou a peknými útočnými akciami nedovolili súperovi vrátiť sa do zápasu. KK SPU Nitra svoj náskok zveľaďoval a päť minút pred koncom bol rozdiel už desaťbodový.

Nitrania predviedli v poslednom zápase svoj najlepší výkon v sezóne, počas ktorej dokázali vyhrať 10 zo 14 zápasov a skončili na peknom treťom mieste. Je veľkou škodou, že maďarská federácia v tomto roku nedovolila Nitranom účasť v playoff.

KK SPU Nitra – BKK Budapešť 23:13 (10:5)

KK SPU Nitra: Kevin Anthonis 6, Saša Jamrichová a Peter Levčík po 4, Tomáš Sonnenschein a Bohuš Šolta po 3, Andrea Fialová 2, Janka Miklovičová 1, Nina Kusyová