Do tretice v tomto roku polovičná úspešnosť korfbalistov

madarsko 3.kolo 006

Uplynulý víkend čakali nitrianskych korfbalistov posledné dva zápasy v tomto kalendárnom roku. Čakali ich papierovo dva odlišné zápasy, kým ich prvý súper doposiaľ v tomto ročníku nenašiel premožiteľa, druhý zápas mal byť papierovo ľahší.

Tradičný nitriansky súper a zároveň pravidelný účastník nitrianskeho medzinárodného korfbalového turnaja, tím BKK Kékvölgy, v tomto ročníku dominuje druhej lige a aj napriek tomu, že s Nitrou odohral vždy vyrovnaný zápas, bol menším favoritom. Vstup do zápasu mali Nitrania tradične veľmi dobrý. Ujali sa vedenia 2:0, neskôr 3:1 a tento náskok si udržiavali počas celého polčasu. Kvalitná nitrianska obrana nedovolila súperovi skórovať a hra, ktorú Slováci predvádzali spĺňala aj prísnejšie kritériá. Druhý polčas Nitranom v tejto sezóne veľmi nesedí a aj napriek jasnému vedeniu sa stáva, že jasný zápas napokon stratia. V tomto zápase však pokračovali v nastolenom trende z prvého zápasu a dokonca 15 minút pred koncom bol ich náskok 5 bodový. Opäť však zaúradovala psychika a namiesto dotiahnutia jasného zápasu do víťazného konca si ho Nitrania sami skomplikovali. Maďari začali sťahovať náskok, spresnili streľbu a podarilo sa im vyrovnať na 11:11. V poslednej minúte Nina Kusyová rozhodla o víťazstve Nitry a KK SPU si pripísala dva body do tabuľky.

V druhom zápase proti MAFCi Budapešť bola Nitra miernym favoritom. Vo všetkých doterajších zápasoch bol priebeh vyrovnaný, ale napokon sa z víťazstva tešili vždy Nitrania. Príležitosť v nitrianskom tíme dostali viacerí noví hráči, ktorí sa už vo viacerých zápasoch dokázali svoju kvalitu a nadobúdajú cenné skúsenosti. Domácim pomohlo niekoľko hráčov, ktorí sú súčasťou prvoligového tímu a od začiatku zápasu sa im darilo najmä strelecky. Nitrania tentokrát nezachytili začiatok zápasu a súper sa ujal rýchlo vedenia. Počas prvého polčasu vzrástlo manko až na 5 bodov. Postupným prestriedaním chcel nitriansky tréner oživiť hru a zvrátiť nepriaznivý stav zápasu. Tento zámer mu veľmi nevychádzal a domáci si stále udržiavali náskok 4-5 bodov. Pätnásť minút pred koncom nastal veľký obrat. Nitrania premenili niekoľko ťažkých striel, podarilo sa uniknúť na niekoľko dvojtaktov, niekoľkí hráči dohrávali aj napriek kŕčom a minútu pred koncom dokonca otočili stav zápasu z 10:15 na 16:15. Keď už sa zdalo, že sa im podaril dokonalý obrat, domáci sa ešte raz vzchopili a dvomi ďalekonosnými strelami otočili zápas opäť vo svoj prospech. Nitrania sa dokázali vrátiť zo strateného zápasu do vedenia, ale nešťastne potom svoj heroický výkon nekorunovali bodovým ohodnotením.

Výsledky:

KK SPU Nitra – BKK Kékvölgy 12:11 (6:3)

KK SPU Nitra: Peter Levčík 3, Nina Kusyová, Bohuš Šolta a Štefan Bleho po 2, Silvia Levčíková, Janka Miklovičová a Andrea Fialová po 1, Róbert Sonnenschein a Adam Formela

KK SPU Nitra – MAFCi Budapešť 16:17 (3:8)

KK SPU Nitra: Bohuš Šolta 5, Silvia Levčíková a Peter Levčík po 4, Nina Kusyová, Andrea Fialová a Štefan Bleho po 1, Janka Miklovičová, Lea Lenická, Róbert Sonnenschein, Adam Formela a Július Presinszký