Na slovíčko s … Ninou Kusyovou

nino

V našej novej rubrike budeme prinášať rozhovory s hráčmi, trénermi, funkcionármi a ďalšími ľudmi, ktorí sa venujú korfbalu v Nitre a na Slovensku. Ako prvú sme vyspovedali nádejnú reprezentantku Slovenska Ninu Kusyovú

Nina, uplynulý víkend si sa zúčastnila ďalšieho reprezentačného kempu, aký bol najväčší rozdiel medzi tými, ktoré sa uskutočnili na jeseň minulého roku a týmto?

Neviem veľmi posúdiť, v čom bol iný, pretože tentokrát sa k tréningom pridali aj prvé reprezentačné prípravné zápasy. Bol hlavne iný v tom, že sme nehrali na domácej pôde, ale vycestovali sme do zahraničia a tým možno strávili viac času spolu ako tím. Druhá vec, ktorá sa zmenila je tá, že blížiacou sa kvalifikáciou si možno viacerí hráči začínajú uvedomovať, že už ide o veľa.

Počas prvého zápasu si si privodila nepríjemné zranenie. Čo sa vlastne stalo, na ako dlho vidíš svoju absenciu?

Členky a prsty sú moje priekliatie. 🙂 Stalo sa to približne tak, že som chytila loptu a moja obrankyňa skočila v tej chvíli predomňa a v momente môjho dopadu som skočila na jej nohu podomnou a ďalej si to už viete domyslieť. V prvej chvíli to bolo nepríjemné a bála som sa, že to bude na veľmi dlhú rekonvalescenciu. Na moje šťastie som sa pred zápasom poriadne rozcvičila, pretože viem, že takéto veci sa stávajú a dokonca sa mi podarilo ešte rozohraný zápas dohrať do konca. Na moju smolu do rána mi členok opuchol a zmodrel a už som vedela, že druhého tréningu ani zápasu sa nezúčastním. Bolo to pre mňa veľmi smutné, že som nemohla prispieť k nedeľňajšiemu víťazstvu, o to viac sa budem snažiť na ďalšom reprezentačnom kempe. Myslím, že moja absencia tentokrát nebude dlhá a na najbližšie zápasy maďarskej ligy budem môcť nastúpiť.

Korfbal je relatívne neznámy šport, čím je pre teba zaujímavý?

Toto je pre mňa veľmi ťažká otázka. 🙂 Možno práve tým, že je to zmiešaný šport, kde v jednom tíme spolu hrajú ženy aj muži, vďaka čomu som spoznala aj svojho priateľa. Myslím, že to ho najviac robí výnimočným. Druhá vec je aj to, že veľa cestujeme, spoznávame nových ľudí, nové krajiny a naberáme veľa skúseností a hlavne utužujeme tím rôznymi spoločnými akciami.

Aké sú tvoje silné a slabé korfbalové stránky?

Ťažko povedať, to by museli hovoriť iní. 🙂 Myslím, že momentálne moja najslabšia stránka sú tie členky a ešte to že si podľa trénera málo verím. 🙂 Ale nie, určite sa pokúšam popracovať na všetkom, čo mi je vytýkané, aby som v zápasoch podala čo najlepší výkon, no nie vždy je nedeľa, ako sa hovorí. Mám aj zápasy, v ktorých stres a nervozita víťazia, myslím, že to môžem považovať za moje slabiny. A silné stránky? Možno práve to, že neviem prehrávať, môžem považovať za moju silnú stránku, pretože vždy sa snažím hrať na maximum a na druhej strane rýchlosť- tu sa pri čítaní budú niektorí ľudia smiať, ale áno, myslím si, že som celkom rýchla.

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší korfbalový úspech? Čo by si chcela s korfbalom dosiahnuť?

Môj najväčší úspech je práve to, že som súčasťou slovenskej reprezentácie aj napriek tomu, že sa venujem korfbalu asi najmenej z celého tímu- len 4 a pol roka. Mnohí hráči sa tomu venujú odmala, o to viac ma to teší, že môžem byť toho súčasťou aj ja a naberať nové skúsenosti práve od nich a tým napredovať. Neviem takto povedať, čo by som chcela dosiahnuť korfbalom. Určite ako prvá vec ma napadne to, čo asi všetkých spoluhráčov, kvalifikovať sa na majstrovstvá Európy a neskôr sa ich s tímom zúčastniť. Určite budem aj naďalej pracovať na tom, aby som sa neustále zlepšovala a mohla si tento sen splniť.

Ďakujeme Nine za rozhovor, prajeme skoré uzdravenie a veľa športových aj osobných úspechov.