Na slovíčko s … Andreou Fialovou

V ďalšom rozhovore sme vyspovedali ďalšiu hráčku KK SPU Nitra a slovenskej reprezentácie, Andreu Fialovú.

Uplynulý víkend si sa zúčastnila ďalšieho reprezentačného kempu, ako by si ho zhodnotila?

Ja sa vždy na reprezentačné kempy veľmi teším. Náš reprezentačný tréner nás vždy učí niečo nové a je vidno, že sa zlepšujeme. Mne sa veľmi páči belgicko-holandský štýl hrania, ktorému nás aj on vedie. Zároveň máme možnosť sa v tíme lepšie spoznať ako na ihrisku tak aj v súkromí. V Poľsku sme okrem 2 tréningov mali možnosť zahrať si aj 2 zápasy proti domácemu tímu. V sobotu sa v zápase prejavila únava hráčov po dlhej ceste takže nikto, ani hráči ani tréner nebol spokojný, ale v nedeľu sme ukázali čo v nás naozaj je a Poliakom sme poriadne naložili.

Nový reprezentačný tréner ťa vymenoval za kapitánku reprezentačného tímu Slovenska, čo to pre teba znamená?

Je to pre mňa česť, že tréner si za kapitánku vybral práve mňa. Kapitánkou som po prvýkrát, takže sa tomu ešte len učím, ale verím alebo teda aspoň dúfam, že aj tím je so mnou spokojný. Budem sa snažiť ich vždy motivovať k lepším výkonom a podporovať aj v prípade neúspechu.

V roku 2014 si sa zúčastnila ME v Porte. V tej dobe si bola v tíme viac menej ako náhradníčka, čo ti dala táto skúsenosť?

Ako náhradníčka som nehrala toľko zápasov akoby som asi chcela, ale samozrejme boli tam skúsenejší hráči, takže som to nebrala osobne. 😀 Keď som však už mala tú možnosť zahrať si, snažila som sa hrať čo najlepšie, aby som ukázala, že som si miesto v reprezentácií zaslúžila a že mám aj ja čo ukázať. Avšak hrali sme tam s oveľa lepšími a skúsenejšími tímami, takže to vôbec nebolo ľahké a prvý zápas, ktorý som mala možnosť zahrať si proti Maďarom mi vôbec nevyšiel. Aj napriek tomu účasť na ME v Porte beriem pozitívne. Mala som možnosť vidieť hrať najlepšie európske tímy a čo to od nich odkukať.

Aké sú tvoje silné a slabé korfbalové stránky?

No veľmi ťažká otázka. Lepšie by odpovedať vedeli asi moji spoluhráči. Za moju slabú stránku by som považovala asi to, že viem rýchlo ostať nervózna, hlavne čo sa týka rozhodcov. Ale snažím sa to kontrolovať. 😀 A moje silné stránky? Možno to, že bojujem vždy za každú loptu a nebojím sa ísť do boja aj s mužom. Aj keď niekedy to po páde na zem ľutujem. 😀

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší korfbalový úspech? Čo by si chcela s korfbalom dosiahnuť?

Za môj najväčší úspech jednoznačne považujem to, že som sa dostala do reprezentácie a stala som sa jej kapitánkou. Dúfam že po júnovej kvalifikácií na ME budem môcť povedať, že mojím najväčším úspechom je to, že sme sa kvalifikovali na ME. Samozrejme veľkým úspechom boli aj ME v Porte, ktorých som sa zúčastnila. A kde by som to chcela s korfbalom dosiahnuť ? Mojim snom je dostať sa na Majstrovstvá sveta, ktoré sa najbližšie budú konať v Juhoafrickej republike.

Ďakujeme Adi za rozhovor a prajeme veľa úspechov!