Na slovíčko so … Silviou Levčíkovou

Do tretice sme sa porozprávali s ďalšou reprezentantkou, pre ktorú bolo sústredenie vo Wroclawi prvou reprezentačnou akciou. Aké dojmy mala Sisa z tejto akcie a čo všetko by chcela v korfbale dosiahnuť sa dočítate v najbližších riadkoch.

Na reprezentačný kemp si bola nominovaná z pozície náhradníčky kvôli viacerým zraneniam a počas víkendu si odohrala prvé zápasy so slovenským dvojkrížom na hrudi . Ako vnímaš uplynulý víkend?

Veľmi si cením, že som sa mohla zúčastniť reprezentačného kempu vo Wroclawe. Bola to pre mňa dobrá skúsenosť zahrať si s takým skvelým tímom a byť súčasťou úplne iného štýlu hrania ako sme my doma zvyknutí. Nedá mi nespomenúť zábavu, ktorá celým víkendom prevládala.

Prvýkrát si nastúpila v zápasoch s hráčmi mimo svojho klubu, v čom bol podľa teba najväčší rozdiel?

Aj napriek tomu, že to bola moja premiéra a hrala som s hráčmi aj mimo svojho klubu, s ktorými som nebola zohratá, si myslím, že som do tímu zapadla. A verím, že v najbližšom sústredení v Nitre budeme ešte viac zohratí a budeme tvoriť jeden celok .Nový herný štýl hrania pod vedením trénera Hennieho sa mi veľmi páčil .Tréningy a zápasy mi dali veľa, plánujem sa v najbližších zápasoch presadiť s tým, čo som sa naučila.

Korfbal hrávaš vyše 5 rokov, čo ti za tú dobu korfbal dal, možno čo ti vzal?

Nevzal mi isto nič. Korfbal mi dal možnosť spoznať kopec dobrých ľudí, dal mi veľa nových skúseností, v ktorých môžem len napredovať do budúcna a naďalej sa zlepšovať a postupne si splniť svoje ciele spojené s tímom, s ktorým hrám a dotiahnuť to čo najďalej spoločnými silami.

Aké sú tvoje silné a slabé korfbalové stránky?

Za svoju silnú stránku považujem jednoznačne rýchlosť a bojovnosť. Nikdy sa nevzdávam a bojujem dokonca. Verím, že aj prehra sa dá otočiť a dosiahnuť do víťazného konca. Vždy chcem vyhrať a to je to jediné čo mám v hlave, keď vybieham na ihrisko. A čo sa týka tých slabých stránok, viac si veriť, zahodiť stres a koncentrovať na hru. Stále sa mám čo učiť a naberať skúsenosti aby som bola lepšia. 🙂

Čo považuješ za svoj doterajší najväčší korfbalový úspech? Čo by si chcela s korfbalom dosiahnuť?

Určite za svoj najväčší úspech považujem nomináciu na reprezentačný kemp. A dosiahnuť? To čo asi každý športovec, čiže víťazstvá z mnohých podujatí, medzi ktoré samozrejme patrí postup z kvalifikácie na ME v Holandsku a taktiež veľkou výzvou budú pre mňa Majstrovstvá sveta v roku 2019 v Juhoafrickej republike. Snažím sa robiť všetko preto, aby to vyšlo. Dúfam, že šťastie bude stáť pri mne a neprídu mi do cesty žiadne zranenia.