Nitrianski korfbalisti na študentskom turnaji v Eindhovene

13059611_10206250408240880_631356185_n

Po minuloročnej výbornej skúsenosti, sa aj v tomto roku zúčastnili korfbalisti KK SPU Nitra najväčšieho medzinárodného študentského turnaja na svete, v Holandskom Eindhovene. 42 tímov z 8 krajín bojovalo na 35. ročníku tohto podujatia o víťazstvo.

Akcia začína slávnym pochodom študentov ulicami Eindhovenu už v piatok večer. Od soboty prebiehali súboje v troch halách na Technickej univerzite. Organizátori majú ťažkú úlohu nastaviť hrací plán podujatia a rozdelenie tímov do jednotlivých skupín. Hrací čas zápasu bol nastavený na 14 minút. Turnaja sa zúčastňujú výkonnostne veľmi rozdielne tímy. V niektorých nastúpili reprezentanti svojich krajín, v iných sme mohli vidieť začiatočníkov, ktorí len naberajú korfbalové skúsenosti. KK SPU Nitra mal veľmi ťažkú skupinu. V sobotňajších zápasoch sa stretli okrem iného s víťazom celého turnaja z Anglicka, ako aj tímami, kde pôsobia írski a waleskí reprezentanti. Odohrali aj niekoľko vyrovnaných zápasov, ale víťazstvá im unikli pomedzi prsty. Spestrením turnaja boli zápasy na piesku, ktoré však boli poňaté veľmi rekreačne a pre zábavu. Na tomto poli Nitrančania dominovali vo všetkých zápasoch.  Večernú party na tému „Long time ago, may the Korf be with you“ poňali nitrianski korfbalisti v štýle 50 rokov, čo si môžete pozrieť vo fotogalérii.

V nedeľu Nitrančania hrali o česť a snažili sa zakončiť turnaj víťazstvami. Strelecké trápenie vyvrcholilo v prvom nedeľnom zápase, kde Nitra nedokázala skórovať ani z najjasnejších pozícií a napokon jednou strelou z diaľky dosiahla prvé víťazstvo na turnaji, 1:0. V poslednom zápase sa súper ujal vedenia, dlhé trápenie v útoku zlomili Slováci v polovici zápasu a nakoniec otočili celkový výsledok na 4:1.

Celkovo môžeme zhodnotiť korfbalové pôsobenie na turnaji ako sklamanie. V prípade efektívnejšej streľby mohli mať na konte minimálne o 2-3 víťazstvá viac. Pozitívnou stránkou tohto turnaja je nadviazanie nových známostí a kamarátstiev a prísľub viacerých tímov, že sa zúčastnia Medzinárodného korfbalového turnaja v Nitre v júli 2016.

Turnaja sa zúčastnil aj ďalší slovenský tím, KC Kamzíky Bratislava, ktorý si počínal veľmi dobre a podarilo sa mu počas turnaja dosiahnuť prvé štyri víťazstvá v histórii.

Už tento víkend odohrajú nitrianske tímy záverečné kolo 1. Slovenskej národnej korfbalovej ligy v Bratislave a pevne veríme, že si budú počínať úspešnejšie ako v Holandsku.

Výsledky:

KK SPU Nitra – The Hoods (ENG) 1:7

KK SPU Nitra: Róbert Sonnenschein 1, Janka Miklovičová, Silvia Levčíková, Nina Kusyová, Kristína Mináriková, Patrícia Hargašová, Peter Levčík, Tomáš Sonnenschein a Štefan Bleho

KK SPU Nitra – KV Fortis (NED) 2:3

KK SPU Nitra: Kristína Mináriková a Juraj Hraška po 1, Janka Miklovičová, Silvia Levčíková, Patrícia Hargašová, Peter Levčík, Tomáš Sonnenschein a Július Presinszký

KK SPU Nitra – Nomands (IRL) 3:8

KK SPU Nitra: KK SPU Nitra: Peter Levčík 2, Róbert Sonnenschein 1, Janka Miklovičová, Silvia Levčíková, Nina Kusyová, Kristína Mináriková, Tomáš Sonnenschein a Štefan Bleho

KK SPU Nitra – Norwich University (ENG) 1:3

KK SPU Nitra: Nina Kusyová 1, Kristína Mináriková , Janka Miklovičová, Silvia Levčíková, Peter Levčík, Tomáš Sonnenschein, Juraj Hraška a Július Presinszký

KK SPU Nitra – Cardiff University (WAL) 0:7

KK SPU Nitra: Nina Kusyová, Patrícia Hargašová, Janka Miklovičová, Silvia Levčíková, Peter Levčík, Tomáš Sonnenschein, Róbert Sonnenschein, Juraj Hraška a Štefan Bleho

KK SPU Nitra – Sheffield University (ENG) 1:0